otázky?
ptejte se!

Novinky v platformě

Vyšší bezpečnost webu díky HTTPS

Jak jste se již možná doslechli, rok 2017 se nese v znamení zavádění HTTPS a SSL pro webové stránky. Co to v praxi znamená?

Google v roku 2014 předpověděl, že se HTTPS protokol bude časem používat na každé webové stránce. Už v té době za HTTPS Google přidával dodatečný hodnotící signál ve výsledcích vyhledávání. V září roku 2016 Google avizoval, že od roku 2017 přistoupí k dalším krokům směřujícím k vidině bezpečnějšího Internetu, a sice zobrazování bezpečnosti připojení v liště prohlížeče Chrome verze 56 (a vyšší) na stránkách, které zobrazují heslo a/nebo pole kreditní karty. 
Proč je HTTPS a SSL důležité?

Mezi hlavní tři důvody používaní HTTPS, které Google uvádí, patří autentifikace, datová integrita a šifrování. URL většiny webových stránek začína obvykle protokolem HTTP, který je nezabezpečenou verzí protokolu přenášejícího data mezi webovým serverem a prohlížečem v počítači nebo mobilním telefonu návštěvníka stránky. Protokol HTTPS komunikaci v počítačové síti šifruje a byl vyvinut především s ohledom na bezpečné internetové transakce. Akronym SSL znamená šifrovací webový protokol, který slouží k zabezpečení dat při přenosu přes Internet. Používa se především na obchodních stránkách, aby zajistil bezpečnost finančních údajů, ale používa se také na všech stránkách, které vyžadují citlivé údaje (například heslo).

Podívejme se dále, jak se ke svému bezpečnostnímu HTTPS protokolu dostanete.


HTTPS na Vaší stránce

Jsme si jisti, že Vám na bezpečnosti návštěvníků Vaší webové stránky záleží. Připravili jsme pro Vás proto možnost přidat si HTTPS na stránku rychle a jednoduše. Digitální certifikát od společnosti Let’s Encrypt, za kterou stojí firmy jako Mozilla, Chrome, Cisco, Facebook a mnohé další, Vám na stránku přidáme my.

Určitě Vás také zajíma, kolik certifikát bezpečnosti bude stát. Instalaci tohoto certifikátu Vám provedeme za jednorázový poplatek 526 CZK. Poté Vám už certifikát zůstane, žádné další poplatky ani starosti Vás to nebude stát, o vše se postaráme.
V případě, že máte zájem o jiný typ certifikátu, nabízíme možnost nainstalovat Vám ho na stránku za stejný poplatek 526 CZK. Po skončení platnosti takového certifikátu je třeba jej obnovit a znovu nainstalovat.

Pokud se rozhodnete dopřát Vaší webové stránce více důvěryhodnosti a návštěvníkům více bezpečnosti, neváhejte se na nás obrátit prostřednictvím tlačítka níže.


Chci aktivovat HTTPS!

Zpět na přehledVyzkoušejte si digitální kancelář na 30 dní

JDU DO TOHO